رفتن به بالا

درگاه ورودی کاربران

لینک های مفید

نشست كانون سراسرى انبوه سازان با دكتر نوبخت معاون رئيس جمهور دوشنبه دهم ارديبهشت ٩٧

 
به گزارش روابط عمومی کانون سراسری انبوه سازان ایران نشست مشترک مدیران این کانون و ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور روز دوشنبه دهم اردیبهشت 97 در محل این سازمان برگزار گردید.
در این جلسه که جمعی از اعضای هیات مدیره کانون سراسری حضور داشتند، آقای دکتر نوبخت ضمن خیرمقدم به حاضران و اظهار خوشحالی بابت دیدار صمیمی با فعالان بخش خصوصی صنعت مسکن و ساختمان، از آمادگی همه جانبه ی دولت برای جلب همکاری بخش خصوصی در فرایند عمران کشور خبر داد و انبوه سازان را بعنوان پایه های اصلی توسعه عنوان نمود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از اختصاص بیش از هفتاد و سه هزار و چهارصد میلیارد تومان برای دوازده برنامه ی دولت در حوزه ی عمرانی سال 1397 خبر داد و تصریح کرد که هدفگذاری دولت در این دوازده برنامه رشد نرخ اشتغال در کشور می باشد. معاون رئیس جمهور عنوان نمود که احداث 50هزار واحد مسکونی حمایتی، 50هزار واحد مسکونی روستایی و احیا و نوسازی 100هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده از جمله برنامه های اصلی دولت در سال جاری خواهد بود.
دکتر نوبخت حضور فعال انبوه سازان را برای تحقق این برنامه ها ضرورتی انکارناپذیر قلمداد نمود.
در ادامه ی این جلسه مهندس جمشید برزگر رئیس کانون سراسری انبوه سازان ایران نیز ضمن تشکر از فرصت پیش آمده، سازمان برنامه و بودجه را تنظیم کننده و مدیریت کننده ی بودجه های تخصیصی دانست و از نقش پررنگ دکتر نوبخت بعنوان یکی از مدیران کاردان و بادانش کشور در حوزه های اقتصادی و مدیریتی تجلیل نمود.
 برزگر ضمن اشاره به برخی از موانع موجود در مسیر شکوفایی بخش مسکن از دکتر نوبخت بعنوان سخنگوی دولت درخواست نمود که با همراهی معاونت حقوقی رئیس جمهور در مساله ی اخیر پیش آمده میان وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی در موضوع شیوه نامه تبصره 2 ماده 24 آیین نامه اجرایی ماده 33 قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان، نقش اساسی ایفا نموده و ضمن حمایت از اقدام وزیر راه و شهرسازی، عزم جدی دولت تدبیر و امید را برای خشکاندن ریشه های فساد و رانت در حوزه ی مهندسی کشور را نشان دهند.
رئیس کانون سراسری انبوه سازان با اعلام آمادگی کامل فعالان بخش خصوصی صنعت مسکن و ساختمان برای همراهی با دولت در مسیر تامین مسکن امن و سرپناه مطمئن برای آحاد جامعه، هماهنگی و عزم راسخ دولت را برای حل معضل بافت فرسوده و سکونت گاههای غیر رسمی خواستار شد.
همچنین در این جلسه مهندس فرشید پورحاجت دبیر کانون سراسری ، مهندس محمود شعربافی و مهندس کسری امیری راد اعضای هیات مدیره کانون سراسری، مهندس ایرج رهبر نایب رئیس انجمن انبوه سازان تهران و مهندس فرشاد امیرمستوفیان رئیس انجمن انبوه سازان گیلان ضمن بیان دیدگاههای خود خواستار رفع مشکلات موجود در زمینه ی مالیات و بیمه ی پروژه های مسکن مهر، تسهیل در فعالیت و افزایش اختیارات انبوه سازان در احیا و نوسازی بافت های فرسوده، ترغیب مدیریتهای استانی به تلاش در مسیر تامین مسکن مناسب مردم ، رفع مخاطرات شدید ناشی از اعمال سلیقه ای و نادرست ماده 64 قانون مالیاتهای مستقیم، افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن در بافتهای فرسوده و تخصیص این تسهیلات به سازندگان با قابلیت انتقال اقساطی به متقاضیان و خریداران گردیدند و تاکید نمودند که اجرای صحیح قوانین مطلوبی همچون قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار، قانون ساماندهی عرضه و تولید مسکن و قانون احیا و نوسازی بافتهای فرسوده می تواند زمینه ساز رفع مشکلات و نگرانیهای بخش خصوصی در این صنعت پیشران و موتور محرکه اقتصاد کشور باشد.

میهمان
پاسخ 8 خرداد 1403 09:23 احمد آقا
طویله ایی به نام انبوه سازان، گو...یی امثال: کسری امیری‌راد که حق مهندسان ناظر را پایمال و هر روز شکم گنده و کاردخورده خود را، بزرگتر می نمایند. لعنت بر هر آدمی که ارزش زحمات و تحصیلات مهندسان شریف درستکار را زیر سئوال می برد و کم ارزش جلوه می دهد.

ارسال نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
کد را وارد کنید: *
reload, if the code cannot be seen